Gwarancja na sukces

Czasami gdy przeprowadzam luźne rozmowy wśród znajomych na temat zarabiania w sieci, potencjalne osoby zainteresowane zadają mi takie oto pytanie : ‘’a ile ty w ogóle zarabiasz’’ ?

Jaką dajesz mi gwarancję sukcesu w branży, że pieniądze które włożę na start ‘’zwrócą ‘’ się szybko, a najlepiej od razu po miesiącu. ?

Ludzie zawsze pragną gwarancji i zapewnień że wszystko ułoży się po ich myśli dzieję się tak ponieważ wtedy czujemy się bezpieczniej nawet gdyby to byłoby  ryzykowne działanie.

I szczerze mówiąc nie istnieje coś takiego jak gwarancja 100 % , nie mam zamiaru tutaj nikogo straszyć ani zniechęcać do biznesu. Wręcz przeciwnie! Bo brak gwarancji jest czynnikiem, który pomaga nam się rozwijać, osiągnąć to co zamierzamy.Bo przecież Gdy dostajemy nową pracę czy ktoś zapewnia nas, że będziemy tam pracować przynajmniej rok? Lub czy dieta którą stosujesz zadziała i schudniesz? Czy sportowiec który trenuje przez 5 lat po to aby wystartować w zawodach daje mu gwarancję na podium i złoto ?

Na te wszystkie pytania odpowiedz brzmi NIE!

Jedynymi gwarancjami jakie możemy otrzymać, są te które dostaniemy w sklepie przy zakupie nowego sprzętu AGD czy też nowiutkiego smartfona lub samochodu. W dziedzinach życiowych związanych z tym co robimy, nie z rzeczami materialnymi, takimi jak praca, biznes, sport czy związek itd. Nikt żadnych gwarancji nie dostanie, że  cokolwiek się uda i plan wypali.

Dlaczego zatem brak gwarancji jest tym czynnikiem, który nam pomaga?

Co stałoby się z kimś, kto na starcie ma wszystko zagwarantowane?

Ludzka skłonność do lenistwa nie zna granic, i prawdą jest to że przestalibyśmy cokolwiek robić mając na start wszystko zagwarantowane, a jeśli nie robilibyśmy nic, to jak mamy coś osiągnąć?

Brak działania = brak efektów. Tak samo jest w biznesie, nie mamy pewności czy działania które podejmujemy zaowocują sukcesem i mnożeniem się naszego majątku . Stale trzeba go pielęgnować i zapoznawać z nowinkami biznesowymi podejmując odpowiedni wysiłek, aby tego co już mamy nie zatracić. Tak jak w sporcie nie osiadamy na laurach bo to niebezpieczne, i pomimo porażek podnosimy się i idziemy dalej .

Aby wzrastać, a nie stanąć w miejscu, trzeba się stale rozwijać i nie dać się złapać w pułapkę ‘’strefy komfortu’’ Życie już takie jest, że jak tylko przyśniemy odpuszczając, szybko dostajemy pstryczka w nos. Sporo ludzi żyję właśnie dzięki iluzji i gwarancji. Jednak to jej brak stymuluje nas do działania, wchodząc w coś głębiej, dajemy z siebie wszystko, ponieważ pragniemy coś uzyskać.

Dostając gwarancję popadlibyśmy w lenistwo, nic by nas nie motywowało bo niema czynnika twórczego, a więc nie zrobilibyśmy nic. Gwarancja to nie tylko brak rozwoju ale też i strach przed nieznanym.

Czym prędzej przestaniemy  szukać ów zapewnień, tym szybciej zaczynamy działać – angażujemy się na całego .

Wielu ludzi wycofuje się do swojej strefy komfortu, do miejsca im znanego bo nie dostają zapewnienia, że wszystko się ułoży, nie oszukujmy się ale gwarancje i zapewnienia są dla ludzi leniwych. Ludzie sukcesu takowych nie potrzebują bo wiedzą czego od życia chcą, maja cele i marzenia do których będą dążyć tak długo, aż je osiągną.